Udział w Ogólnopolski programie profilaktyczno-edukacyjnym czerniaka „Znamię! Znam je?”

W bieżącym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka – „Znamię! Znam je?”, którego organizatorem jest Akademia Czerniaka – sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej działająca pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Dzięki tej kampanii która ma na celu w większym stopniu upowszechnić wiedzę na temat tego nowotworu skóry, nasi uczniowie mogli nabyć umiejętności rozpoznania czerniaka, nauczyć się regularnego samobadania skóry, a przede wszystkim poznać czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka i zasady ochrony przed nim.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii