Wyjście do Instytutu Fizyki klasa 7A

Dziś z klasą 7A odwiedziliśmy Instytut Fizyki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć planetarium służące do pokazów sztucznego nieba. Planetarium  umożliwia  zapoznanie uczniów z nocnym niebem. W trakcie seansu uczniowie rozpoznawali gwiazdy i gwiazdozbiory. Obserwatorium pokazuje ruch sfery niebieskiej, pokazuje wygląd nieba w różnych porach roku i w różnych miejscach kuli ziemskiej. Pokazuje również pozorny ruch na sferze niebieskiej Słońca, Księżyca oraz planet, z ich pętlami w opozycji. Mieliśmy też okazję zwiedzić wystawę meteorytów prywatnej kolekcji Pana Krzysztofa Sochy. Krzysztof Socha meteorytami zajmuje się z zamiłowania od wielu lat. W jego zbiorach znajduje się około 40 okazów meteorytów różnych typów. Pochodzą one zarówno z wymiany z innymi kolekcjonerami, jak również są efektem samodzielnej pracy poszukiwawczej. Ale to  jeszcze nie koniec naszej przygody z wydziałem fizyki, jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie ale tym razem będziemy wykonywać doświadczenia.

Patrycja Zaręba- Michalska nauczyciel fizyki