Drużynowy turniej szachowy

W dniu 18.01.2023 r. uczniowie z klasy 2c uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania szachowe reprezentowali naszą szkołę w drugim już turnieju Mistrzostw Kielc
w Drużynowych Szachach Błyskawicznych. Przed nami jeszcze jedna tura rozgrywek i wówczas dopiero poznamy zwycięską drużynę. Niezależnie jednak od wyniku nasi szachiści już świetnie się spisali. Są bardzo zaangażowani i nieustannie doskonalą swoje umiejętności. Jednak ważniejsze od tego, czy młodzi ludzie zdobędą wysokie rankingi i lokaty, jest to, że szachy od najmłodszych lat uczą dzieci, że ich wybory mają konsekwencje – zarówno dobre, jak i złe, a zastanawianie się nad swoimi posunięciami i dążenie do wykonania najlepszego możliwego ruchu niewątpliwie przynosi satysfakcję.

Serdecznie dziękuję również rodzicom naszych młodych szachistów, którzy wspierają dzieci, zagrzewają do walki fair play i pomagają przy organizacji wyjść na turnieje.

Anna Stradomska

(nauczyciel prowadzący zajęcia szachowe)