„ANIELSKA NOWINA”szkolne jasełka

Jasełka są po to, abyśmy przypomnieli sobie o Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Na tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe złożyły się tańce, radosne rymowanki, śpiew kolęd i pastorałek. Nie zabrakło świątecznych i noworocznych życzeń. Nowonarodzonego Zbawiciela prosiliśmy o pokój na świecie, o zdrowie i błogosławieństwo.        Na jednej scenie w sali gimnastycznej SP1 zgromadzili się nasi Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie. Oprawę muzyczną przygotowała p. Emilia Orkisz i chór szkolny, dekorację wykonała p. Marzena Kwiecień. W rolę Maryi wcieliła się p. Anna Stradomska – nauczycielka chemii, która dzięki naturalnej wrażliwości i wyjątkowości stworzyła zjawiskową postać Matki nowonarodzonego Syna Bożego. W rolę Świętego Józefa – wcielił się p. Patryk Kozieł – nauczyciel historii, wychowawca kl. 8a, który nie tylko dzielnie trwał przy „Maryi” ale równocześnie czuwał nad nagłośnieniem sali gimnastycznej. Królami zostali tatusiowie uczniów z klasy 2a: p. Marek Kowalczyk – tata Antka Kowalczyka, p. Krzysztof Wypych – tata Julci Wypych i p. Mariusz Rozmus – tata Basi Rozmus. Byli też mali Książęta towarzyszący dorosłym Mędrcom ze Wschodu: Marian Filipovych 2a, HubertKierkuś 2a oraz Michał Cholewa 2a. Na scenie pojawiły się także „Chóry Aniołów” i „Dzieci” z klas drugich. Taniec solowy wykonała Julia Kryczka z kl. 7b a tańce grupowe uczniowie z kl. 1c.

Jasełkowe przygotowania wspierali wychowawcy klas drugich: p. Andrzej Pustuła – wychowawca kl. 2a, p. Katarzyna Ostrowska – wychowawczyni kl. 2b, p. Marta Pawlak – wychowawczyni kl. 2c a także p. Agnieszka Siwek – wychowawczyni kl. 1c.

O sprzęt muzyczny, mikrofony i nagłośnienie zadbali uczniowie z klasy 8a: OliwierKusiej, Maciej Kazusek, Mikołaj Ksel.

Zdjęcia podczas przedstawienia wykonał p. Piotr Surma – nauczyciel języka angielskiego, wychowawca kl. 5a.

Naszą szkolną uroczystość zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor Żanety Szczepaniak, która życzyła wszystkim zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2023 Roku.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji jasełkowego przedsięwzięcia koordynowanego przez katechetów: s. Faustynę Czajkowską, ks. Dariusza Węgrzyna, ks. Konrada Walerczaka.

Katecheci SP1