XXII Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno-Techniczny „Choinkowe łańcuchy”

15.12.2022 r. odbył się XXII Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno-Techniczny „Choinkowe łańcuchy”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej oraz promowanie własnych zdolności plastycznych.
Do konkursu przystąpiło 7 szkół podstawowych z Kielc. Naszą świetlicę reprezentowała Karolina Bartosik z klasy 2c, która zajęła III miejsce.

Podczas konkursu pan Mirosław Piątkowski zapoznał dzieci z historią wykonywania łańcuchów świątecznych w Polsce i na świecie oraz ich symboliką. Zaprezentował również tradycyjne łańcuchy ludowe.
Uczestnicy oraz opiekunowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny ”Nadszedł czas Bożego narodzenia” przygotowany przez uczniów klasy 2 d z wychowawczynią Anną Słopiecką. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Konkurs przebiegł w przyjaznej i świątecznej atmosferze.

Agnieszka Rycombel – kierownik świetlicy