Laboratoria przyszłości w świetlicy SP1

W świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia,z wykorzystaniem różnego rodzaju klocków, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Klocki są nieocenionym źródłem satysfakcji dla dużych i małych, a korzyści wynikających z zabawy nimi nie sposób przecenić. Dzieci mogą wymyślać swoje własne budowle i tworzyć nawet bardzo skomplikowane konstrukcje. Budując według określonego wzoru, uczą się z kolei cierpliwości, trenują koncentrację i rozwiązują problemy, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Klocki rozwijają małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Agnieszka Rycombel
Marzena Kwiecień