20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka – była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W tym roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane. Przeciwdziałamy dyskryminacji i mówimy o tolerancji. Integrujemy się z kolegami  z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły i razem z nami tworzą społeczność. Mówimy o różnicach i podobieństwach.

„Jedynka” po raz kolejny włączyła się w akcję. W klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące praw dziecka.

18 listopada uczniowie klas I-III przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

Dziękujemy wychowawcom klas I-III za włączenie się w akcję UNICEF.

Wykorzystano informacje opracowane przez UNICEF

Beata Smagór – pedagog szkolny