Wolontariat misyjny – zbiórka starych kluczy i komórek na misje

Zapraszamy całą społeczność SP nr 1 do włączenia się w dwie nowe szlachetne inicjatywy (zbiórki) w ramach wolontariatu misyjnego (pierwsza akcja: „Klucz do Nieba” i druga akcja: „Komórka na Misje”).

I „Klucz do Nieba”

Nie jest prawdą, że stary, złamany czy pochodzący z wymienionego zamka klucz nie otworzy już żadnych drzwi. Jeśli jest zrobiony z metalu szlachetnego  i jeśli jest ich dużo – dzieją się cuda. Mimo, że sprzedawane jako kolorowy złom, w dużej ilości potrafią dokonać rzeczy niezwykłych. Mogą pomóc misjonarzom w głoszeniu Ewangelii, a tym samym pomagają w otwarciu drzwi do nieba bardzo wielu ludziom niezależnie od rasy i kraju pochodzenia. Otwórzmy szeroko drzwi do nieba wszystkim pamiętając,  że każdy klucz jest na wagę złota.

Uprzejmie prosimy, aby odszukać w swoim domu niepotrzebne klucze
i przynieść je do budynku szkoły, które będzie można pozostawić
w przygotowanym do tego pudełku przy głównym wejściu do budynku szkoły
. (prosimy, aby zaznaczyć na kartce: kto przyniósł klucze i z której klasy celem wstawienia dodatnich punków z zachowania). Zebrane klucze prześlemy na adres Domu Misyjnego Księży Werbistów w Polsce, którzy są autorem tejże inicjatywy zaadresowanej do całej Polski.

Akcja potrwa do 10 listopada 2022 r.  Z góry dziękujemy!

II „Komórka na Misje”

Szafki, szuflady i pudła z drobiazgami to najczęstsze miejsca, gdzie trafiają zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe. Niekiedy wyrzuca się je do kosza, a wtedy stanowią odpad niebezpieczny dla środowiska naturalnego. Tymczasem są instytucje, dzięki którym telefony komórkowe zyskują drugie życie, bądź są poddane recyklingowi. Odnowione telefony mogą być znowu używane i trafić do krajów rozwijających się, przez co zapewnią dostęp do środków komunikacji. Przesłane telefony komórkowy do Misjonarzy Werbistów, autorów tejże inicjatywy, przez nich, będą mogły być przekazane dalej firmie, która je odnowi, albo podda recyklingowi,
a Misjonarze Werbiści zdobędą w ten sposób fundusze, które wspomogą ich działalność misyjną. Do telefonu powinna być dołączona bateria (ładowarka nie jest konieczna).

Prosimy, aby stare telefony komórkowe przynosić do szkoły i zostawić
w przygotowanym dla nich pudełku przed głównym wejściem do szkoły
(prosimy o zaznaczenie na karteczce, kto i z jakiej klasy, przyniósł stary telefon, celem docenienia tejże osoby dodatnimi punktami z zachowania).Zebrane stare telefony podobnie jak klucze, prześlemy na adres Domu Misyjnego Księży Werbistów
w Polsce, którzy są autorem tejże inicjatywy..

Akcja potrwa do 10 listopada 2022 r.

Z góry dziękujemy za misyjne wolontariackie zaangażowanie!