Wojewódzki Certyfikat „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

Od najmłodszych lat nasza szkoła kształci i utrwala nawyki prozdrowotne oraz uczy odpowiedzialności za własne zdrowie.
Stąd z ogromną radością informuję Państwa, że w dniu 21 października 2022 r. w ramach XX Festiwalu Zdrowia w Busku – Zdroju im. Zbigniewa Kociuby otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”. Tytuł ten jest symbolem naszych wieloletnich działań w zakresie promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży, który został nam przyznany dzięki staraniom całej Społeczności Szkolnej.

Certyfikat z rąk Pani Katarzyny Nowackiej – Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty odebrały:
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach – Pani Żaneta Szczepaniak
koordynator: Pani Krystyna Banasik

Oprócz uroczystego wręczenia certyfikatów, konferencja obfitowała także w wiele ciekawych wydarzeń oraz wykładów na temat zdrowia, które wygłosili min.:

• mgr Irena Sobieraj – Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach -„Ratujmy życie – Przeciwdziałanie zakażeniom HIV w szkołach woj.świętokrzyskiego. Co trzeba wiedzieć o HIV i AIDS”,
  • mgr Ewa Ziemkiewicz – Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kielcach – „Choroby zakaźne – jak im zapobiegać”,
  • dr Grażyna Lis – Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach – „Pacjent w kryzysie suicydalnym z perspektywy opieki pielęgniarskiej”.

Dyrektor SP nr 1 p.Żaneta Szczepaniak
koordynator d.s. promocji zdrowia p.Krystyna Banasik