Laboratoria Przyszłości na lekcji chemii

„ Laboratoria przyszłości to incjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech”. Na lekcji chemii uczniowie mogli skorzystać z nowoczesnego tabletu einstein (Tablet+3), aby badać wybrane właściwości metali. Laboratoria cyfrowe pozwoliły w dużym stopniu uatrakcyjnić lekcję chemii. Urządzenie takie idealnie wpisuje się w ideę STEAM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Dzieci uczą się samodzielnie myśleć, wykonywać polecenia, wyciągać wnioski z popełnionych błędów. Jest częścią nauczania aktywizującego, czyli najlepszego sposobu przekazywania wiedzy.

W obecnych czasach ważne jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której lekcje są prowadzone w sposób ciekawy, twórczy, angażujący uczniów. Takiej szkoły, w której dzieci uczą się poprzez eksperymentowanie, a zajęcia sprzyjają odkrywaniu ich talentów i nabywaniu umiejętności praktycznych. Bardzo ważne jest logiczne myślenie i obsługa narzędzi, a Laboratoria Przyszłości to milowy krok w stronę uatrakcyjniania procesu dydaktycznego.

Anna Stradomska

nauczyciel chemii