Narodowe Czytanie ,, Ballad i romansów ” Adama Mickiewicza

W sobotę, 3 września 2022 r., uczniowie naszej szkoły (Maciej Kazusek z 8a oraz Katarzyna Kołcz i Anna Januchta z 8b) udali się pod opieką pani Aleksandry Walerczak-Żołobowskiej, nauczycielki języka polskiego, na Plac Artystów w Kielcach, aby włączyć się  w akcję Narodowego Czytania. Mieli przyjemność wysłuchania wielu ballad Adama Mickiewicza w wykonaniu świętokrzyskich parlamentarzystów i władz regionu. Sami również wzięli udział w czytaniu utworów naszego wieszcza. Mieli zaszczyt wystąpienia na scenie i odczytania wraz z aktorami z Teatru im. Stefana Żeromskiego, Beatą Pszeniczną i Dawidem Żłobińskim, romansu „Dudarz”. Do wspólnego czytania dołączyli się także nauczyciele, z naszej szkoły – pani Dorota Broniś. Udział w tym wydarzeniu był dla nas bogatym doświadczeniem.

Pod koniec września zorganizujemy podobną akcję na terenie naszej szkoły.

Aleksandra Walerczak-Żołobowska

Dorota Broniś