Szkolny Konkurs upowszechniającyzasady savoir-vivre’u„SZTUKA PIĘKNEGO ŻYCIA”

odbywał się w marcu i kwietniu 2022r.

Celem konkursu było:

1. Promowanie wśród uczniów zasad dobrego wychowania.
  2. Kształtowanie kultury osobistej i kultury języka oraz szacunku wobec innych ludzi.
  3. Rozwijanie umiejętności wykorzystania nowych technologii do promowania kultury osobistej.
  4. Kształtowanie umiejętności pracy w grupach.

W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły,  a rywalizacja przebiegała
 w dwóch etapach:

1. Etap I klasowy – polegał na obejrzeniu prezentacji podstawowych zasad savoir-vivre’u na godzinach wychowawczych w każdej klasie (1-8). Dodatkowo w klasach 4-8
    na koniec lekcji wszyscy uczniowie rozwiązywali quiz (oddzielnie dla klas 4-6 i 7-8).
    Troje najlepszych uczniów, którzy osiągnęli  najwięcej punktów, zostało wytypowanych jako przedstawicieli klasy do udziału w II etapie konkursu.
  2. Etap II szkolny – polegał na rozwiązaniu testu – quizu przez uczniów, którzy zwyciężyli etap klasowy (były dwa warianty testu: dla klas 4-6 i 7-8) w formie papierowej.

Były też zadania dla chętnych:

1. Klasy 1-3 – nauka i recytacja rymowanek – haseł na temat dobrych manier lub ich zobrazowanie przedstawienie w formie pracy plastycznej.
  2. Klasy 4-6 – wykonywanie plakatów lub grafik komputerowych o tematyce savoir-vivre’u.

Po sprawdzeniu wszystkich testów na obu etapach Organizatorzy konkursu dokonali podsumowania i wyłonili  zwycięzców.

Oceny zaprezentowanych prac oraz wyrecytowanych wierszy dokonało  niezależne jury.

W dniu 12 maja br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, które uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Żaneta Szczepaniak oraz przebywający w naszej szkole Pan Wizytator Piotr Zimoch.

Zwycięzcy obydwu form konkursu otrzymali nagrody i dyplomy oraz dodatkowe punkty z zachowania.

A oto  laureaci konkursu:

Klasy 1 – 3

Małgorzata Adydan
 Franciszek Banasik

DYPLOMY ZA UDZIAŁ
Kuba Wójcik, Aleksandra Basiak, Zuzanna Chechelska, Pola Wotlińska, Alan Łazurkiewicz, Oliwia Pierzak,Maja Gruszczyńska, Miłosz Czechowicz.