Świętokrzyskie nie hejtuje – „ Słowa mają moc”

Konsekwencje zjawiska hejtingu w odniesieniu do osób reprezentujących różne kategorie wiekowe mogą być bardzo poważne, dlatego warto o tym rozmawiać z dziećmi w taki sposób, aby od najmłodszych lat kształtować wrażliwość społeczną oraz postawę szacunku i empatii w stosunku do innych. Żeby skutecznie działać, trzeba dobrze poznać samo zjawisko i jego uwarunkowania.

W naszej szkole uczniowie klas I-III kolejny raz aktywnie uczestniczyli w akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje.

Na zorganizowanych w klasach zajęciach uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną i przeprowadzono pogadanki podczas których wspólnie starano się odpowiedzieć na pytania: 1. Czym jest hejt?
2. Jakie są formy hejtu?
3. Co czuje osoba, do której kierowane są obraźliwe słowa?
Uczniowie na zajęciach dyskutowali z wychowawcami o przyczynach tego zjawiska, sposobach radzenia sobie z wszechwystępującym hejtem, przeczytali zasady antyhejtowe oraz poznali numer 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Koordynator: Ewa Nowak
przy współpracy z wychowawcami klas I-III