POMOC dla UKRAINY

Dyrekcja SP1 i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą.

Od dnia dzisiejszego organizujemy w szkole zbiórkę rzeczową tak, by ułatwić pomoc dla uchodźców, którzy zaczynają przybywać także do Kielc. Przekażemy je do Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców w Kielcach INTEURO. Obecnie proponujemy dwie formy pomocy:

1. Zbiórka rzeczy takich jak: środki opatrunkowe, podstawowe środki higieniczne, kołdry, koce, ręczniki, suchy prowiant (konserwy, suche chlebki, dania typu instant, ciastka, orzechy, czekolada, batony, wafle pełnoziarniste, batony zbożowe, żele energetyczne, produkty sojowe, puszki owoców czy warzyw).

2. Zbiórka środków pieniężnych, które później będą przeznaczone czy to na rzeczy z punktu pierwszego, czy na inne wsparcie np. leki. Kielce dla Ukrainy https://zrzutka.pl/gn63v6

Przy głównym wejściu do szkoły będzie stało specjalnie oznaczone kartonowe pudło, do którego prosimy wkładać przyniesione dary (proszę je podpisać swoim imieniem i nazwiskiem, oraz klasa).

Potrzebne rzeczy do szkoły można także przynosić w weekend.

Akcje pomocowe organizują: Szkolne Koło Wolontariatu, Mały i Duży Samorząd Uczniowski