„GORĄCA ZIMA” z FAIR PLAY

Świetlicowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „Gorąca Zima”, zorganizowany w dniu 18 lutego 2022 r., przebiegał w wyjątkowo gorącej atmosferze. Uczestnikami turnieju byli wychowankowie świetlicy szkolnej, gościnnie klasa I c oraz grupa uczniów z klasy IV b. Program zawierał: rozgrzewkę przy muzyce (aerobik), zabawy drużynowe w formie wyścigów z wykorzystaniem przyborów typowych i nietypowych, zapoznanie uczniów
z pojęciem fair play, jako normą wartości w sporcie. Podczas organizacji imprezy współpracowali  nauczyciele wychowania fizycznego – Urszula Woźniak i Łukasz Kurek
z nauczycielem języka angielskiego – Pauliną Kondracką, którzy wyjaśniali uczniom angielską pisownię  oraz polskie znaczenie zwrotu fair play. Dziękujemy za pomoc Oli Kliszewskiej, która odbywa praktyki w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się, że zwycięstwo nie jest celem, które należy osiągać za wszelką cenę. Postawa fair play przejawia się w uczciwym przestrzeganiu przepisów gry, a sportowca przestrzegającego jej można poznać po godnym zachowaniu zarówno w sytuacji zwycięstwa, jak i porażki. Wyścigi drużynowe przebiegały w radosnej, pełnej emocji atmosferze, zgodnej z zasadami fair play. Mimo prowadzonej punktacji, wszyscy zawodnicy zostali zwycięzcami turnieju „Gorąca Zima”. Serdecznie gratulujemy zawodnikom ducha walki i prawdziwie sportowej postawy.

Organizatorzy: Urszula Woźniak, Paulina Kondracka, Łukasz Kurek