11 listopada – Święto Niepodległości

Klasy ósme wraz z wychowawcami zapraszają do obejrzenia apelu z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Ze względu na pandemię akademia została przygotowana w bezpiecznej formie z podziałem na klasy. Utwory poetyckie zaprezentowane przez ósmoklasistów oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru Jedynka, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Z okazji Święta Niepodległości warto zastanowić się, co to znaczy współcześnie być patriotą, jak możemy okazywać nasz patriotyzm.

Zapraszamy do obejrzenia filmu (montaż – Piotr Surma). Oprawa muzyczna- Emilia Orkisz, oprawa plastyczna- Aneta Trzcińska, Marta Więckowska.

Dorota Broniś

Urszula Sodel