Do czego służy suszka, a co to jest kleks?

Na to pytanie mogą nam odpowiedzieć uczniowie z klasy 5a, którzy 30 września odwiedzili Muzeum Historii Kielc. O dawnych akcesoriach szkolnych opowiedziała im Pani Iwona Grabczak. Podczas zajęć każdy otrzymał stalówkę oraz kartkę z literami i mógł zmierzyć się ze sztuką kaligrafii. A zadanie wcale nie było łatwe! Dlaczego, w dzisiejszych czasach warto pisać piórem, piątoklasiści przekonali się przeglądając stuletni zeszyt zapisany atramentem. Mimo tak długiego czasu pismo nadal było czytelne.

Dziękujemy Pani Iwonie za tak interesującą lekcję!

Katarzyna Szostak

wychowawca klasy 5a