Inauguracja XXIV Bilardowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych oraz uroczystość pasowania uczniów SP1 z dwóch bilardowych klas pierwszych z rozszerzonym językiem angielskim

Nasza Jedynka jest współorganizatorem ogólnopolskich zawodów bilardowych. Gościmy reprezentantów Uczniowskich Klubów Sportowych z całej Polski. Podczas inauguracji XXIV Bilardowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych odbyła się uroczystość pasowania uczniów SP1 z dwóch bilardowych klas pierwszych z rozszerzonym językiem angielskim.
Organizatorzy zawodów, czyli Pan Grzegorz Kędzierski Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego i Pani Żaneta Szczepaniak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach uroczyście przywitali i poprosili o zaprezentowanie się przedstawicieli Bilardowych UKS, którzy biorą udział w rywalizacji.
Pasowanie uczniów klas pierwszych odbyło się zarówno w języku polskim jak i angielskim. Przejęte Pierwszaki ślubowały w obecności pocztu sztandarowego naszej szkoły. Następnie dyrekcja szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia Jedynki. Uczniowie odśpiewali piosenkę w języku polskim i angielskim, po czym zgromadzeni goście usłyszeli: „We love our school! We are numer one! Biliard is for everyone!”.
Po części oficjalnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk wychowawców, muchy przekazał Pan Grzegorz Kędzierski Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego, medale wręczyli przedstawiciele oddziałowych Rad Rodziców.
Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli:
Pani Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Pan Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Pan Zbigniew Koniuszy – Wojewoda Świętokrzyski
Pan Bogdan Wenta – Prezydent Miasta Kielce
Pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście:
Pani Renata Janik -Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego
Pan Tomasz Jamka – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego
Pan Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Miasta Kielce
Pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty
Pan Piotr Kisiel – Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
Pan Sławomir Stachura – Dyrektor Kancelarii Prezydenta
Pan Piotr Łojek – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta
Pan Grzegorz Sowiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta
Pan Tomasz Olesiński – Dyrektor Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego
Pan Dariusz Kobacki – Prezes Polskiego Związku Bilardowego
Pani Izabela Gajek – sekretarz generalny Polskiego Związku Bilardowego
Pan Bogdan Wołkowski – wielokrotny Mistrz Świata w trikach bilardowych
Pani Anna Kibortt – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce
Ks. Prałat Jan Iłczyk – Proboszcz Parafii pod wezwaniem. św. Józefa Robotnika w Kielcach
Pan Paweł Kubicki – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek
Pan Mariusz Skarba – Wiceprzewodniczący Rady Rodziców SP1.
W podziękowaniu za przybycie na uroczystość uczniowie wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe medale. Podczas ceremonii nastąpiło przekazanie stołu bilardowego naszej Jedynce przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Uczennica naszej szkoły z klasy 2c bilardowej Zofia Sołtysiak wraz z innymi wyznaczonymi zawodnikami z Uczniowskich Klubów Sportowych dokonała pierwszego rozbicia. Formuła otwarcia zawodów została wygłoszona przez uczniów klas pierwszych SP1 Gabrysię oraz Antosia.
Na zakończenie uroczystości Pan Bogdan Wołkowski – Mistrz Świata w trikach bilardowych zaprezentował swoje umiejętności wywołując tym samym aplauz publiczności.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, zawodniczkom i zawodnikom, trenerom i sędziom za udział w naszej uroczystości. Słowa podziękowania kierujemy do zaproszonych gości, którzy swoją obecnością podkreślili znaczenie organizowanych zawodów. Specjalne podziękowania składamy na ręce Pana Grzegorz Kędzierski za ogromne zaangażowanie, aktywność i perfekcyjną organizację mistrzostw. Jesteśmy dumni i zaszczyceni z faktu, że Bilardowe Mistrzostwa Polski UKS odbywają się w murach naszej szkoły. Życzymy sukcesów sportowych zarówno uczniom klas pierwszych jak i wszystkim zawodnikom.