Wycieczka klasowa 2a

Od rana 23 września 2021 r. uczniowie klasy 2a przygotowywali się do wycieczki. Pod opieką wychowawczyni – p. Iwony Kościeleckiej i katechetki s. Faustyny Czajkowskiej udali się do centrum miasta, aby zwiedzić Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz spędzić czas w Parku miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce.

Wyprawa drugoklasistów stała się inspiracją do poszerzania wiedzy na temat historii i teraźniejszości naszej małej ojczyzny. Była także doskonałą okazją do przybliżenia sylwetki patrona naszej szkoły. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy pomniku Stanisława Staszica, a także przy stawie, gdzie czekały na nas wygłodniałe kaczki i gołębie. Nie obyło się również bez spotkania z wiewiórką, która mieszka w parku na stałe.

Wyjątkowym przeżyciem dla dzieci była wizyta w skarbcu katedralnym oraz w krypcie, w której spoczywają biskupi kieleccy. Przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej – Patronki Kielc złożyliśmy swoje modlitewne intencje.

Do szkoły powróciliśmy pełni radości i niezapomnianych wrażeń!

Iwona Kościelecka
s. Faustyna Czajkowska