CIEKAWE ZAWODY NASZYCH RODZICÓW – Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach

W dniu 22 czerwca 2021 roku, w odpowiedzi na zaproszenie uczniów klasy pierwszej bilardowej przyszła do szkoły mama uczennicy – pracownica Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, pani Marta Sołtysiak. Uczniowie wysłuchali opowieści pani Marty, która bardzo ciekawie opowiadała o wykonywanym zawodzie. Mówiła o tym, jakie są etapy budowania drogi wojewódzkiej oraz czym zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich. Pani Marta pokazała uczniom projekty dróg budowanych w naszym województwie. Następnie dzieci miały możliwość poczuć się jak inżynierowie na budowie – mogli przymierzyć kaski oraz kamizelki odblaskowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film z drona, prezentujący poszczególne etapy budowy drogi. Na zakończenie spotkania gość rozdał dzieciom upominki, które wzbudziły wielkie zainteresowanie i entuzjazm. Spotkanie to było ciekawym doświadczeniem dla uczniów, którzy mieli możliwość poznać kolejny zawód.

Wychowawca klasy – Karolina Skalska-Łosin