Finał Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”

W dniu 13.05.2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach odbył się Finał II Edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Do naszej szkoły zaproszeni byli goście specjalni, członkowie szanownego Jury, sponsorzy wszystkich nagród w konkursie.

• Pani Beata Szczepanek – Rzecznik Prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
  • Pani Magdalena Werens-Pokrzepa z Kieleckiego Parku Technologicznego
  • Pani Agnieszka Duda – Dyrektor Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej
  • Prof. Artur Maciąg – prorektor do spraw studenckich i dydaktycznych Politechniki Świętokrzyskiej
  • Pani Karolina Kędzierska oraz Panią Kamila Nowak – z Kieleckiej Straży Miejskiej
  • Pan Piotr Bogusław Jędrzejczak – dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach
  • Pan Jarosław Rybus – rzecznik prasowy wydawnictwa Mac S.A.

Uczniowie naszej szkoły powitali przedszkolaków oraz zaproszonych gości „Tańcem robotów” przygotowanym pod kierunkiem Pani Ewy Nowak oraz Pani Marty Więckowskiej.

Tematem konkursu było zakodowanie, zaprojektowanie i stworzenie wzoru nadruku na maseczkę. W konkursie wzięło udział 14 Przedszkoli z Kielc. Każda z prac została starannie wykonana – widać, że na ich przygotowanie zostało poświęcone dużo czasu. Podczas obrad Jury, komisja wyłoniła 6 prac konkursowych, wyróżniających się:
jakością wykonania,
oryginalnością i pomysłowością,
estetyką wykonanych prac.

Decyzją Jury wyróżnienia w konkursie otrzymali:
Kacper Gajewski z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 8 w Kielcach
Eliza Marchut z Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach
Zuzanna Stępień z Przedszkola Samorządowego nr 9 w Kielcach

III miejsce w konkursie otrzymała
Marcelina Stachurska z Przedszkola Samorządowego nr 35 w Kielcach,

II miejsce w konkursie otrzymał
Adrian Kwiatek z Niepublicznego Przedszkola „Radosna Kraina” w Kielcach,

natomiast I miejsce w konkursie otrzymał
Sebastian Krawiec z Przedszkola Samorządowego nr 21 w Kielcach.

Chcemy raz jeszcze podziękować wszystkim uczestnikom, którzy otrzymują upominki ufundowane przez naszych gości specjalnych oraz pamiątkowe dyplomy zaprojektowane i wydrukowane przez Kielecki Park Technologiczny.

Serdecznie dziękujemy naszemu szanownemu jury za zaangażowanie, wsparcie oraz za pomoc w organizacji II Edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy konkursu:
Marta Okopień