„JEDYNKA” i POLA NADZIEI 2020/2021 – część V

W niedzielę 09 maja 2021 r. przy wyjściach z kościoła św. Józefa dopełniła się kolejna już, piąta inicjatywa współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKI” z Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach w ramach całorocznej kampanii POLA NADZIEI 2020/2021.

Uczniowie klasy VII C, reprezentujący nasze Szkolne Koło Wolontariatu włączyli się z wielkim zaangażowaniem w zakończoną niedawno akcję kolejnego wparcia na rzecz Hospicjum, wykazując przy tym ogromną odwagę, wrażliwość serca i szacunek dla życia osób chorych i cierpiących, przebywających w kieleckim Hospicjum.

Inicjatywa miała cztery etapy:

  1. Ścięcie przepięknych, świeżo kwitnących żonkili z naszych „dwóch pól nadziei” (przed wejściem głównym do budynku naszej Szkoły i  przed salkami parafialnymi, par. św. Józefa Robotnika)
  2. Przygotowanie żonkili jako cegiełek związanych wstążką z karteczką zawierającą myśl św. Matki Teresy z Kalkuty: „Rzecz nie w wielkości czynu, ale w wielkiej miłości, jaką w najdrobniejszy czyn wkładamy”. 
  3. Rozprowadzanie żonkili i zbiórka pieniędzy do puszek przed wejściami kościoła parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach za przychylną i życzliwą jak zawsze, zgodą ks. Proboszcza Jana Iłczyka
  4. Dostarczenie pieniędzy zebranych w puszkach (1500 zł) do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu (DCW) jako dar-ofiara parafian,  dla Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

Jako Szkoła otrzymaliśmy kolejne podziękowanie za tak miły gest pomocy w zorganizowaniu zbiórki z symbolem żywego żonkila (każdy ofiarodawca go otrzymał) i przekazania zebranych środków na utrzymanie Hospicjum.

Największą wdzięczność wyrażamy wobec naszych jak zwykle odważnych, wrażliwych i radosnych wolontariuszy, ich rodziców i opiekunów!

„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy” – św. Matka Teresa z Kalkuty

W imieniu wszystkich chorych, cierpiących, podopiecznych Hospicjum bardzo wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro! BÓG ZAPŁAĆ!

                                                            ks. Konrad Walerczak i dkn Michał Segiet