Warsztaty kolażu ze Świetlicą Środowiskową „4 KĄTY” Filia nr 3 w Kielcach

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach on-line prowadzonych przez Panią Agatę Szrek – pracownika Świetlicy Środowiskowej „4 KĄTY” Filia nr 3 w Kielcach. Pani Agata podzieliła się z klasą 6b i 3a własnymi pomysłami, materiałami i inspiracjami. Wyjaśniła, że zrobienie kolażu nie jest trudne. Kolaż to umiejętne połączenie ze sobą różnych elementów i technik malarskich w jedną całość. Ważne jest, by powstające dzieło wyrażało emocje twórcy i budziło przeżycia artystyczne odbiorców.

Pani Agata zaprezentowała nam i przekazała na rzecz szkoły kolaże nt. „Wiosna ze Staszicem”, które w „4 KĄTACH” – pod jej kierunkiem – wykonały uczennice klasy 3a – Lena Bielec i Nina Kozak. Prace o tej samej tematyce samodzielnie wykonali i przekazali szkole: Filip Łabuz 1a, Alicja Moćko 1a, Zosia Mazur 1a, Ola Basiak 2b, Ola Karpacz 2b, Kuba Wójcik 2b, Agata Durlik 5a, Kinga Wypych 5a, Józia Caraco 5b, Maja Szczytowska 5b, Maja Górecka 6b, Kasia Kołcz 6b i Karolina Plech 6b.

Warsztaty kolażu wpisują się w realizację innowacji pedagogicznej „Jedynkowe pejzaże piórem i pędzlem malowane”.

Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu i wszystkim pracownikom Świetlicy Środowiskowej „4 KĄTY” Filia nr 3 w Kielcach za owocną współpracę, wszelkie inspiracje, otwartość i życzliwość!

s. Faustyna M. Czajkowska