Happy Easter

Rodzinne i radosne Święta Wielkanocne oraz związane z nimi zwyczaje i tradycje były wiodącym tematem lekcji angielskiego  w klasach  czwartych. Uczniowie poznali  symbole i zwyczaje  związane z obchodami tego święta zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Dzieciom szczególnie spodobały się zwyczaje dedykowane najmłodszym takie jak:

Egg hunt – polega na przeszukiwaniu przez najmłodszych wszystkich zakamarków ogrodu                     w poszukiwaniu czekoladowych jajeczek , które zgodnie z wierzeniami  zostały ukryte przez zajączka wielkanocnego ( Easter Bunny ).

Egg rolling –zawody  w turlaniu wielkanocnych jajek.  Zwycięzcą zostaje osoba, której jajko w stanie nienaruszonym najszybciej przebyło określony  dystans.

Poznane w trakcie zajęć symbole i tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych w Polsce  i    w Wielkiej Brytanii uczniowie zaprezentowali  na przygotowanych przez siebie plakatach.

Anna Bucka