Deutsch Plus

25 marca w ramach współpracy „Projekte gemeinsam entwickeln” odbyło się  spotkanie online trzech szkół:

*Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu

*Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

*Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

Było to pierwsze spotkanie, na którym mieliśmy okazję poznać się wzajemnie. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie przedstawili się po niemiecku. Mimo wcześniejszych obaw i tremy, wszyscy poradzili sobie świetnie.  Tematem wspólnego projektu było „Osrenkarte verschenken”. Młodzież  samodzielnie przygotowal Osternkarten, które trafią do osób chorych i samotnych. Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie ,,Frohe Ostern!”Dziękuję nauczycielom pani Justynie Piecyk z Radomia oraz Wioletcie Krysztoforskiej ze Śmiłowic.

Ewa Stachura