21 marca 2021 – Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki

Po raz drugi nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa – Dzień kolorowej skarpetki. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie klas I-III założyli  kolorowe skarpetki – „nie do pary”, a wychowawcy przeczytali im Bajkę bez barier – Zespół Downa – „Tajemnica zaginionych ciasteczek” Aleksandry Chmielewskiej. W akcji, w formie zdalnej wzięli również udział uczniowie klas IV-VIII.

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony został w 2005 roku, natomiast od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Pedagog szkolny – Beata Smagór
Opiekun Dużego SU – Renata Kozieł