Lekcje z Temidą

Uczniowie kl. VIIa ora kl. VIIIa, VIIIb i VIIIc uczestniczyli w zajęciach Lekcje z Temidą. Jest to Ogólnopolski Program Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości skierowany do Dzieci i Młodzieży, finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Ma on na celu podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Lekcje z Temidą kształtują i umacniają szacunek do prawa oraz promują postawy proobywatelskie.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez specjalistę – prawnika p. Aleksandrę Adamiec.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się:

– Dlaczego ludzie stworzyli prawo?

– Jak dostać się na studia prawnicze?

– Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

– Jakie prawa ma konsument?

– Czym jest stalking?

– Jak reagować na prześladowanie w szkole?

– Gdzie szukać przepisów prawa?

– Co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

Lekcje z Temidą były doskonałą lekcją wychowawczą oraz lekcją doradztwa zawodowego.

Zajęcia odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.

Beata Smagór – pedagog szkolny