Poczet Sztandarowy

Miesiąc wrzesień  wiąże się z rozpoczęciem roku szkolnego i różnymi uroczystościami inaugurujących nauczanie, w których udział bierze poczet sztandarowy.

Na właściwe i rekomendowane zachowania pocztu sztandarowego przy różnych uroczystościach składają się następujące elementy:

1. Poczet sztandarowy przygotowuje się do wprowadzenia sztandaru do 20 minut przed rozpoczęciem uroczystości (skręcenie drzewca sztandaru, założenie szarf i rękawiczek).
  2. Po uroczystości członkowie pocztu sztandarowego odpowiedzialne są za złożenie sztandaru, przetransportowanie go i umieszczenie w miejscu jego przechowywania łącznie z innymi insygniami pocztu jak szarfy i rękawiczki. W szkole jest to specjalne oszklona gablota .

Opiekun Pocztu Sztandarowego:
mgr Marta Więckowska