Ślubowanie klas pierwszych (1a,1b) SP nr 1 w Kielcach

Dnia 29.09.2020r w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na  uczniów klasy 1a i 1b. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Sam akt ślubowania był najważniejszym momentem uroczystości. Dzieci musiały zachować należytą powagę i zdawać sobie sprawę, że sztandar na który ślubowały, to nie tylko symbol szkoły i małej ojczyzny, ale także Polski. Po uroczystym akcie ślubowania dyrektor Pani Żaneta Szczepaniak, oraz wicedyrektor Pani Elżbieta Wójcik dokonały pasowania na ucznia, a panie wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. Szkolny dzień był pełen emocji, a zakończyły go grupowe i indywidualne zdjęcia, oraz drobne upominki.

Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Iwona Kościelecka
Ewa Nowak