„Papież Miłości” – piszemy książkę o Janie Pawle II

W tym roku – 18 maja – przeżywać będziemy 100-lecie urodzin Jana Pawła II i choć zewnętrzne obchody tej uroczystości przesunięto w czasie ze względu na pandemię to już teraz wracamy myślą i sercem do drogiej nam osoby Świętego Jana Pawła II.

Doskonałą okazję do wspomnień może stanowić nasz udział w tworzeniu wyjątkowego dzieła. Piszemy książkę o Papieżu! Wszyscy razem! Każdy uczeń może opracować jedną i tylko jedną stronę książki pt. „Papież Miłości”. O czym napiać? Co narysować? A może nic nie rysować tylko opracować i wydrukować grafikę komputerową? Sami odpowiedzcie sobie na te i tym podobne pytania. Pamiętajcie tylko o ogólnych zasadach: możesz używać kredek, flamastrów, farb, nic nie przylkejamy, pracujemy na formacie A4, ustawienie strony poziome. Kartka może być biała lub kolorowa, ale tylko zwykła jak do drukarki – nie sztywna z bloku. Treść strony ma być zgodna z tytułem książki.

Nie zapomnij umieścić swoich danych w prawym dolnym rogu strony. Podaj imię, nazwisko, klasę. Zdjęcie swojej pracy, do dnia 15 maja, prześlij na adres: monika.czajkowska@sp1.kielce.eu

Po powrocie do szkoły złączymy wszystkie kartki w jedną książkę, która będzie dostępna w szkolnej czytelni. Tak uczcimy wyjątkowe Urodziny Papieża!

Nasza akcja kończy cykl inicjatyw podejmowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Dar na stulecie”. W ramach projeku, który w naszej szkole przeżywaliśmy pod hasłem „Nie lękajcie się Miłości!” między innymi: przygotowaliśmy żółto-biały łańcuch modlitwy za wstawiennictwem Jana Pawła II, uczciliśmy relikwie Świętego, odwiedziliśmy miejsce jego pamięci, uczestniczyliśmy w spotkaniu z myślą i nauczaniem Papieża. Rozpoczęliśmy także realizację konkursu plastycznego. Niestety, przekładamy go na następny rok szkolny. Zgłoszone prace oczywiście wezmą w nim udział.

Zachęcam do radosnej twórczości! Nie trać czasu! Wielkie Urodziny Papieża – już wkrótce!

s. Faustyna Monika Czajkowska