Szkolne koło LOP na „NOCY BIOLOGÓW”

Dnia 10 stycznia 2020 roku szkolne koło LOP wraz z opiekunem panią Krystyną Banasik uczestniczyło w Nocy Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Noc Biologów to wydarzenie, które odbywa się cyklicznie od dziewięciu lat, a jego pomysł narodził się w Poznaniu, na Wydziale Biologii Uniwersytetu A. Mickiewicza. Uczniowie mieli możliwość udziału w licznych warsztaty i wykładach prowadzonych przez naukowców i specjalistów z różnych dziedzin . Dzieci dowiedziały się min. jak promieniowanie zmienia DNA, jak rośliny reagują na zmiany klimatu czy też czy energia jądrowa w obliczu globalnego ocieplenia to ryzyko. Bardzo wielu wrażeń dostarczyły nam gady (jaszczurki i węże) i owady (straszyki i karaczany) z Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim oraz warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.
Wiemy jedno … za rok też tu będziemy.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii, przyrody