Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Kampanii „Pomarańczowa Wstążka” – 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania przeprowadzana jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. W ramach udziału w akcji w pierwszych 19 dniach listopada wszyscy uczniowie SP 1 uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez wychowawców klas, wychowawców świetlicy dotyczących Praw Dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa, przemocy oraz przemocy rówieśniczej. Uczniowie klas I-III wykonali również bardzo ciekawe prace plastyczne dotyczące Praw Dziecka. Przygotowana przez pedagoga szkolnego i bibliotekę szkolną wystawa przybliżała zagadnienia przeprowadzanej akcji.

Uwieńczeniem Kampanii był 19 listopada –  Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i pedagogiem szkolnym wręczali wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom klas VI-VIII pomarańczowe wstążki – symbol Kampanii, a prace plastyczne uczniów klas I-III zostały wyeksponowane na holach parteru i I piętra.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za włączenie się do tak ważnej akcji.

Beata Smagór – pedagog szkolny
Renata Kozieł, Barbara Wojtyniak