Islandia czy Sycylia? – Drugie spotkanie MegaMiśków

18.11.2019 odbyło się drugie spotkanie MegaMiśków, dzieci musiały zdecydować gdzie wybierzemy się na wycieczkę. Wybór był trudny: Islandia albo Sycylia. W grupach uczniowie musieli wyszukać informacje o wyspach. Do dyspozycji mieli: przewodniki oraz komputer z dostępem do Internetu. Zdania były podzielone: gorąca Sycylia lub zimna Islandia z malowniczymi widokami. W trakcie zajęć poznaliśmy nowe źródła informacji oraz świetnie się bawiliśmy.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, adresowany do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. W naszej szkole jest realizowany w ramach zajęć na świetlicy szkolnej, uczestniczą w nim uczniowie klas drugich. Celem MegaMisji jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Kamila Kamińska
nauczyciel bibliotekarz, wychowawca świetlicy szkolnej