„BILARDOWA JEDYNKA” – konkurs

Mały i Duży Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica
w Kielcach

Konkurs jest organizowany w ramach promocji bilard jako dyscypliny sportu

1. CELE KONKURSU

Celem konkursu plastycznego „Bilardowa Jedynka” jest popularyzacja sportu bilardowego wśród uczniów naszej szkoły oraz stymulowanie zainteresowania tematyką sportu. Promocja najlepszych plakatów, jak również szeroko rozumiana promocja sportu w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej, rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności, rozbudzenie wrażliwości estetycznej młodzieży i zainteresowań sportowych oraz kształtowanie wyobraźni uczniów

Promocja akcji „Bilardowa Jedynka” oraz akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „STOP zwolnieniom z WF-u” ma na celu zachęcenie dzieci do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego.

2. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

• W ramach konkursu każda klasa wykona 2 plakaty w formacie A1 promujące bilard jako dyscyplinę sportową.
  • Każdy plakat powinien zawierać wymyślone przez zespół klasowy hasło promujące bilard.
  • Plakat może być wykonany dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane). Mogą być użyte dowolne płaskie materiały. Nie wolno użyć gotowych elementów.
  • Na plakacie w prawym dolnym rogu powinna znajdować się informacja o autorach: klasa; imiona i nazwiska uczniów.
  • Prace konkursowe muszą spełnić następujące wymagania:
  • posiadać elementy sportowej gry w bilard,
  • być zgodne z tematem konkursu,
  • walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania,
  • pomysłowe/oryginalne,
  • estetyczne.

3. Termin składania prac upływa 20 listopada 2019 r.; termin ogłoszenia wyników konkursu podany będzie w późniejszym czasie.

4. Dostarczenie pracy jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie.

5. Oceny prac dokonuje jury powołane przez organizatora.

6. Autorzy nagrodzonych plakatów otrzymają upominki w czasie uroczystego podsumowania konkursu.

7. Upominki ufundowane zostaną przez Polski Związek Bilardowy.

8. Prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i w mediach.

9. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

10. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator Konkursu.