13-14 listopada „Dni Czystego Powietrza”

W dniach 13-14 listopada na terenie naszej szkoły odbyły się „Dni Czystego Powietrza”. Głównym celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na problem smogu, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Wiemy doskonale, że Polska zajmuje czołowe miejsce pośród najbardziej zanieczyszczonych państw Europy, dlatego tak ważna jest edukacja na ten temat.
Szkolne Koło LOP wraz z nauczycielami przygotowało informacje w formie gazetki z której uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat czystości powietrza. Ponadto można było sprawdzić swoją znajomość zjawiska smogu, losując pytanie i na nie odpowiadając. Oprócz tego nasi uczniowie wzieli również udział w konkursie na hasło promujące walkę ze smogiem zorganizowanym przez Urząd Miasta Kielce.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii

Elżbieta Biesiada – nauczyciel fizyki