JEDYNKA wspiera misje w Kamerunie

Światowy Dzień Misyjny zwany w Polsce Niedzielą Misyjną obchodzony jest od 1926 r. W piękny i radosny sposób włączyła się w to świętowanie nasza Szkoła. Uczniowie z Koła Misyjnego wzięli czynny udział w liturgii Mszy Świętej. Pod kierunkiem opiekunki Koła – s. Cecylii Misztal wykonali czytania, przygotowali procesję z darami poprzedzoną komentarzem oraz zaprezentowali problemy ludności z pięciu kontynentów. Zaangażowali się także w Kiermasz Misyjny, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby misjonarek pracujących na afrykańskiej ziemi – w Kamerunie. Za zorganizowanie i przebieg Kiermaszu odpowiedzialne były siostry katechetki – s. Cecylia Misztal, s. Faustyna Czajkowska i przełożona wspólnoty zakonnej s. Brygida Paszkowska.  Dzieło powstało dzięki owocnej współpracy z Parafią Świętego Józefa Robotnika, z nauczycielami i katechetami ze Szkoły Podstawowej nr 27 oraz ze Zgromadzeniem Sióstr Pasjonistek. Dzięki życzliwości różnych instytucji otrzymałyśmy książki, kubki, dewocjonalia i różne gadżety, które stanowiły symboliczną pamiątkę dla wspierających dzieło misyjne. Oto pamiątkowe zdjęcia.