Spotkanie z psem ze schroniska w klasie 6b i 6c

W dniu 16 września odbyły się warsztaty dla klasy 6b i 6c z psem ze schroniska. Najpierw opiekunowie przedstawili prezentację opisującą  instytucję  schroniska dla zwierząt, jego budowy, funkcjonowania i procedury trafiania tam zwierząt. Pokazali także sposoby opieki nad nimi latem i zimą, karmienia, wyprowadzania na spacer oraz opieki weterynaryjnej. Dzieci poznały, co to jest mikroczip i w jakim celu się go stosuje oraz inne sposoby znakowania zwierząt.

Pani przedstawiła historię czworonoga o imieniu Belmondo, który odwiedził naszą szkołę. Zwróciła także uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kontaktach  z obcymi zwierzętami oraz przedstawiła sposoby przywitania się z psem. Dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi opieki nad pupilami. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość pogłaskania psa według instrukcji. Dzieci podarowały karmę i ciepłe koce dla zwierząt ze schroniska. Opiekunowie zachęcali do pracy w wolontariacie oraz wirtualnej adopcji.

To była cenna lekcja dla dzieci, uwrażliwiająca na potrzeby bezdomnych zwierząt oraz ich humanitarne traktowanie.

Nauczyciel matematyki  Urszula Sodel,

Nauczyciel j. polskiego Dorota Broniś