Rodzice czytają dzieciom

W dniach 15.05.2019 r. oraz 23.05.2019 r. na zaproszenie wychowawcy klasy p. Marty Okopień, na zajęcia lekcyjne klasy 1B Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach przyszły: p. Aleksandra Szyszka, mama ucznia naszej klasy oraz p. Jowita Stachura, mama naszej uczennicy. Obie panie z chęcią przyjęły zaproszenie, aby przeczytać dzieciom dowolnie wybrane przez siebie książki. Pani Aleksandra wybrała fragmenty książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady, czyli wierszyki z morałem”, natomiast pani Jowita przeczytała baśń pt.: „Szklana Góra” z książki Liliany Bardijewskiej „Opowieści pokoleń, czyli baśnie i legendy polskie”. Uczniowie z chęcią i dużym zaangażowaniem słuchali tekstów. Mamy ciekawie zaprezentowały utwory, pokazując ilustracje. Po zakończonych zajęciach uczniowie opowiadali zapamiętane treści oraz dyskutowali z nauczycielem na ich temat. Kulturalnie podziękowali i grzecznie pożegnali naszych gości.

Marta Okopień