Prezentacja multimedialna – „Ziemia – niezwykła planeta”

Dnia 12 kwietnia 2018 roku klasy siódme (7a,7b,7c) wraz z wychowawcami (Anną Mazur, Urszulą Sodel, Krystyną Banasik) uczestniczyły w pokazie multimedialnym  pt. „Ziemia – niezwykła planeta”. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej „podróży” po Układzie Słonecznym. Pod lupę wzięta została nasza planeta – Ziemia, którą ujrzeliśmy z nieznanej dotychczas strony. Mogliśmy poznać lepiej nie tylko jej wielkość, ale i zachodzące na niej zmiany, a także etapy badawcze, na których są w tym momencie naukowcy. Zdjęcie jej powierzchni z innej perspektywy, omówienie podstawowych metod badania i wreszcie poznanie jej budowy od jądra, gdzie temperatura przekracza 5000 stopni okazały się dla uczniów bardzo ciekawe. Znaleźli oni odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań min. – dlaczego niebo jest niebieskie lub – dlaczego po dniu, następuje noc, a po nocy dzień…  Podsumowaniem naszej wycieczki był spacer po Kielcach „śladami” Stanisława Staszica.

Krystyna Banasik

Anna Mazur