V Marsz Katyński

10 kwietnia 2018r. uczniowie  klasy VI a wzięli udział w V Kieleckim Marszu Katyńskim, zorganizowanym z okazji 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Pochód, utworzony przez członków grup rekonstrukcyjnych, młodzież szkolną w historycznych mundurach polskich oficerów oraz pilnujących ich funkcjonariuszy NKWDwyruszył  o godzinie 12 z ulicy Sienkiewicza. Następnie  przeszedł ulicami:  Dużą, Jana Pawła II, Ściegiennego do Cmentarza Partyzanckiego, gdzie złożono kwiaty i znicze przy Pomniku Katyńskim i Pomniku Sybiraków. Marsz kontynuowano ulicą Gagarina na Skwer Pamięci Ofiar Katynia. Tam odbyły się przemówienia oraz modlitwa poświęcona ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

Katarzyna Szostak