Zaczynamy przygodę

2 a w Geoparku

18 stycznia klasa 2 a wybrała się do Centrum Geoedukacji położonego na terenie rezerwatu Wietrznia. Na wstępie, przewodnik w atrakcyjny sposób przybliżył dzieciom, jakie organizmy zamieszkiwały w dewonie obszar dzisiejszych Gór Świętokrzyskich. Następnie dzieci udały się kapsułą – symulatorem 5D w „Podróż do wnętrza Ziemi”. Tam, wszystkimi zmysłami, miały możliwość poznania budowy Ziemi. Ta wirtualna wyprawa wzbudziła wiele emocji! Wizyta w Geoparku kończyła się warsztatami wstępnej obróbki świętokrzyskiej skały. Samodzielnie wyszlifowany i wypolerowany kawałek skały, stał się pamiątką wycieczki przygotowanej przez panią Annę Wilczyńską (przewodnika świętokrzyskiego i babcię uczennicy :). Dziękujemy.

Elżbieta Lis