Grosz do grosza

Samorząd Uczniowski odpowiedział na zaproszenie Fundacji „Być bardziej”, która prowadzi akcję konkursową „Grosz do grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad”. Akcji patronują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz wszyscy Kuratorzy Oświaty w Polsce. Polega ona na zbiórce monet oraz przeprowadzeniu w szkole działań mających na celu promocję zdrowego odżywiania.

Właśnie zakończony został I etap tej akcji. W naszej szkole odbył się konkurs na „Kartkę do szkolnej książki kucharskiej” dla klas starszych i akcja wspólnego spożywania drugich śniadań w klasach młodszych oraz zbiórka monet. Zebraliśmy 476 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji „Być bardziej” i zostaną przeznaczone na wykupienie obiadów dla potrzebujących uczniów z całej Polski. II etap akcji odbędzie się w marcu 2018 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na potrzeby innych i zapraszamy do udziału w II etapie w marcu.

Opiekunki SU