Warsztaty w Muzeum Narodowym

Z okazji 99 – tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 4b, 5a i 6a wybrały się do Muzeum Narodowego w Kielcach na zajęcia poświęcone Józefowi Piłsudskiemu. Uczniowie najpierw zwiedzili Sanktuarium Marszałka. Przypomnieli sobie także najważniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie dzieci, kierując się instrukcjami pań prowadzących zajęcia,  wykonały profesjonalną analizę obrazu Stanisława Batowskiego, przedstawiającego wjazd Józefa Piłsudskiego do Kielc.

Uczniowie mieli też okazję przejść szlakiem legionów, m.in. ulicą Dużą oraz zobaczyć pomnik Marszałka na kasztance, znajdujący się na Placu Wolności. To była cenna lekcja historii.

Katarzyna Szostak

Barbara Wojtyniak