Zadanie 3-3

MegaMisja – zadanie 3-3

Realizując zadanie dotyczące środków przekazu i ich sposobów odbioru, musieliśmy z przyczyn technicznych zmienić trochę jego scenariusz. Osiągnęliśmy jednak zamierzone cele. Dzieci prawidłowo przyporządkowały miniaturki zdjęć ilustrujące poszczególne media i świetnie się bawiły, pokazując gestami sposoby ich odbioru. Oczywiście wszyscy zgodzili się z tym, że transmisja meczu z wizją, jest dla nich bardziej interesująca od przekazu radiowego. Przyporządkowanie symboli zmysłów biorących udział w odbiorze mediów, zajęło dzieciom małą chwilę. Dużo więcej czasu (niż było to zaplanowane) zajęło im narysowanie komiksu do wysłuchanego fragmentu bajki J.H. Andersena pt. „Calineczka”. Ostatecznie udało się nie tylko narysować, ale także umieścić dialogi. Podsumowując zajęcia, dzieci powiedziały, że historię Calineczki można przedstawić za pomocą różnych środków przekazu, a każdy z nas może wybrać sobie taki, jaki mu najbardziej odpowiada.

Barbara Sobota