Korowód Niepodległości

30 października 2017r. nasi uczniowie wzięli udział w „Korowodzie Niepodległości”, czyli w spotkaniu patriotycznym zorganizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego – Agatę Wojtyszek w Wojewódzkim Domu Kultury. Wydarzenie to odbyło się z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.Każdy z uczestników otrzymał biało- czerwony wiatraczek oraz „Elementarz Młodego Patrioty”. Po przeprowadzonej przez p. Edytę Krężołek z Instytutu Pamięci Narodowej multimedialnej lekcji historii: Kasia Jastrzębska, Jan Piekarski, Wiktor Jabłoński, Dawid Wypych oraz Miłosz Ludwinek wzięli udział w quizie historycznym, w którym zajęli pierwsze miejsce. Organizatorom zależało na praktycznej wiedzy wszystkich obecnych- przygotowali więc dla uczniów laserowe strzelnice, fotobudki z gadżetami z I wojny światowej- można było sobie zrobić zdjęcie w czapce legionisty lub z wąsami Józefa Piłsudskiego. Dużym powodzeniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyły się, także repliki broni. A po korytarzach WDK-u przechadzały się postacie Józefa Piłsudskiego oraz Młodego Patrioty. Była to na pewno niezapomniana lekcja historii.

Katarzyna Szostak

Renata Petrus