Kampania ,Ja czytam”

W naszej szkole w ramach realizacji tegorocznych kierunków polityki oświatowej dotyczących  rozwijania kompetencji czytelniczych, upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowania postaw i wychowania do wartości realizowaliśmy projekt ,,Ja czytam!”. To kampania społeczna zainicjowana przez Wydawnictwo Operon, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Korzystając z materiałów udostępnionych przez wydawnictwo, opracowaliśmy własne scenariusze lekcji oraz ustaliliśmy harmonogram zajęć w bieżącym roku szkolnym. Zajęcia zostały ułożone tematycznie według zagadnień, takich jak: bezpieczeństwo, przyjaźń, granice, różnice, przemiana. Każda lekcja zaczynała się od głośnego czytania fragmentu książki z najnowszej  literatury dziecięcej i młodzieżowej. Były to m.in.:

Następnym elementem lekcji była dyskusja na temat tekstu ukierunkowana pod kątem konkretnych wartości. Na każdych zajęciach uczniowie wykonywali prace związane z danym tematem.

Kampania była doskonałym sposobem na promocję czytelnictwa oraz kształtowanie właściwych postaw wśród uczniów.

Koordynatorami akcji byli: pedagog – Beata Smagór, bibliotekarz – Renata Kozieł oraz nauczyciel j. polskiego – Dorota Broniś. W realizacji projektu wzięli udział wychowawcy klas 4- 6.

Dorota Broniś

Renata Kozieł