VI Turniej Staszicowski

W tym roku wszyscy nasi uczniowie z klas 1-3 oraz 4-6 byli zaangażowani w obchody święta patrona Jedynki – Stanisława Staszica. W ramach nich, poszczególne klasy, wraz z wychowawcami, udały się na warsztaty do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Tam, oprócz zwiedzania stałej wystawy, uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze daty z życia Staszica oraz poznali jego działalność w województwie świętokrzyskim. Tak przygotowani mogli rozpocząć rywalizację: klasy 1-3 o Puchar Małego Omnibusa; klasy 4-6 o Puchar Omnibusa Staszicowskiego. W dniach od 13 do 17 marca 2017r. odbyła się więc już VI edycja Turnieju Staszicowskiego.

Puchar Małego Omnibusa zdobyła klasa 3b. II miejsce i 100zł uzyskała klasa 2e, a III miejsce i 50 zł klasa 3c. Z klas pierwszych wyróżniona została 1a.

Natomiast Puchar Omnibusa Staszicowskiego otrzymała klasa V b, II miejsce i 100 zł zdobyła 5c, a III miejsce i 50 zł klasa 5a. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Szostak