Oklaski na widowni

,,Polak Mały” – spektakl dla kl. I-III w WDK

W dniu 5 czerwca 2017r. klasy pierwsze, drugie i trzecie wraz z wychowawcami przybyły do kina Wojewódzkiego Domu Kultury.

Dzieci obejrzały spektakl wrocławskiego teatru ,,Artenes” pt. ,,Polak Mały”. Był to spektakl oparty na wierszach i fragmentach prozy oraz powiązanych tematycznie piosenkach.

Sztuka miała w sobie przesłanie – miłość do Ojczyzny, patriotyzm, dbałość o swój kraj i jej mieszkańców, tolerancja i empatia. Są to niełatwe tematy, ale zostały wspaniale przedstawione na miarę dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Następnie klasy udały się na uzupełniające spacery i wycieczki, aby poznawać bliższe i dalsze kieleckie pomniki.

Pogoda dopisała, więc był to czas spędzony kulturalnie, kształcąco i przyjemnie.

Małgorzata Kasza