Aleksandra Wierzbicka 6b

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „List do pisarza”, którego organizatorami była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Kielcach.

Nasi uczniowie z klas szóstych także napisali listy do pisarzy. Mieli okazję przypomnieć sobie tradycyjną sztukę epistolografii oraz kaligrafii.

Aleksandra Wierzbicka z klasy 6b swój list skierowała do współczesnej pisarki – Agnieszki Tyszki – autorki książek m.in. ,,Róże w garażu”, ,,Kawa dla kota”, ,,Nawijka na skajpie” czy też ,,Smażone tablety”. Okazało się, że na finał konkursu zaproszono właśnie te powieściopisarkę. Ola miała zaszczyt wręczyć swój list osobiście.

Na spotkaniu autorskim byli obecni uczniowie z kl. 4c wraz z wychowawczynią – p. Renatą Petrus. Dzieci wysłuchały rozmowy z Agnieszką Tyszką pt. ,,Każda moja książka to list do Czytelnika”. Dowiedziały się, skąd pisarka czerpie inspirację do swoich książek. Udział w spotkaniu to jeden ze sposobów upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole.

Warto zobaczyć fotorelację z finału konkursu na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

Tutaj

W Bibliotece Szkolnej także można znaleźć egzemplarze powieści Agnieszki Tyszki. Gorąco polecamy, np. serie o ,,Zosi z ulicy Kociej”

Dorota Broniś