III Szkolny Turniej Tańca „ROZTAŃCZONA JEDYNKA”

26 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach odbył się III Szkolny Turniej Tańca „ROZTAŃCZONA JEDYNKA”.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W Turnieju wzięło udział 53 tancerzy z „jedynki” oraz grupa przedszkolaków z PS nr 32 w Kielcach. Uczestnicy zaprezentowali 37 układów choreograficznych w różnych stylach tanecznych w następujących kategoriach:

• Debiuty – solo
    • klasy IV-VI
  • Debiuty – duety
  • Asy taneczne – solo
  • Asy taneczne – duety
  • Grupy – klasy I-VI
  • Przedszkolaki

Występy oceniło profesjonalne jury w składzie:

Renata Grabiwoda  – dyplomowany pedagog, instruktor tańca, choreograf. Wykładowca kursów instruktorskich. Były właściciel Studio Tańca „RA”.

Bartosz Penkala – choreograf, dyplomowany instruktor tańca jazzowego, disco, hip-hop, cheerleadingu oraz tańców latynoamerykańskich. Tancerz. Wykładowca kursów instruktorskich. Kierownik Szkoły Tańca działającej w Kieleckim Teatrze Tańca, właściciel studio Muzyczno – Artystycznego „BIT”, Współwłaściciel Akademii Tańca „Ra – Bit”. Prezes i sędzia Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, oraz sędzia Polskiego Związku Freestyle.

Kamila Drezno – choreograf, tancerka najwyższej międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Dyplomowana instruktorka tańca sportowego i sędzia taneczny. Uczestniczka III edycji „Tańca z gwiazdami”. Wielokrotna finalistka mistrzostw Polski i reprezentantka Mistrzostw Świata. Dyrektorka College Dance Kamili Drezno, Kobieta Przedsiębiorcza 2014 w powiecie kieleckim.

Dorota Krzysztofik – choreograf, dyplomowany instruktor tańca jazzowego, tańca współczesnego. Właściciel Studia Tańca Verso, Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach i choreograf działającej przy nim Formacji Tańca Nowoczesnego Vertigo. Kilkukrotna Mistrzyni Polski oraz finalistka Mistrzostw Europy. Jej wychowankowie wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzów Polski oraz byli finalistami mistrzostw Europy i świata. Sędzia Polskiego Związku Freestyle.

Z każdej kategorii jury wyłoniło Złotych, Srebrnych i Brązowych Laureatów Turnieju. Tancerze otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody.

Nagrody ufundowali – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bocianek, Kino „Moskwa” oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach.

Podczas turnieju gościnnie wystąpili tancerze z kieleckich szkół tanecznych m.in. Kielecki Teatr Tańca, Studio Verso, Szkoła Tańca EVENA, Świętokrzyskie Centrum Sportu Collage Dance Kamili Drezno, eMKa Dance Kielce, Zespół Akrobatyczno-Taneczny GRAFIT.

Wyniki III SZKOLNEGO TURNIEJU TANECZNEGO

I miejsce – Gabriela Adler, Katarzyna Kołcz, Karolina Plech

II miejsce – Martyna Smutek, Natalia Fijas, Aleksandra Smutek

III miejsce – Laura Białas, Karolina Kuttles, Julia Kozera, Karolina Piwko

IV miejsce – Magdalena Matanina, Amelia Nowak, Lorena Plech Kundera, Karolina Wiśniewska

Wszystkim uczestnikom III Szkolnego Turnieju Tańca gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

Kliknij, aby obejrzeć fragmenty

Katarzyna Orzechowska